fbpx Skip to main content

Internet pęka w szwach od licznych usług poradni dietetycznych. W social mediach wielu z nich oferuje zdrowe odchudzanie i darmowe jadłospisy. W ich ofertach przede wszystkim możemy spotkać się z możliwością konsultacji online. Specjaliści z zakresu dietetyki coraz częściej omijają bezpośredni kontakt z pacjentem przynosząc swoją działalność na formę online. Konsultacje dietetyczne odbywają się za pomocą programów, mailowo lub telefonicznie. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów dietetyk często oferuje stały kontakt z pacjentem zapewniając przy tym indywidualne podejście.

Czy dobry dietetyk to dietetyk online? Czy oszczędność czasu przekłada się na lepsze rezultaty i stan zdrowia? W tym artykule postaram się rozwiać wątpliwości co do skuteczności dietetyków online praz odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania.

wady i zalety porad Dieta online czy daje realne efekty?

Realne efekty daje tylko skuteczna dieta i stosowanie się do jej zaleceń. Stosując dobrze zbilansowaną dietę, bez względu czy jest to dieta sporządzona przez internet czy odebrana z poradni dietetycznej możemy spodziewać się korzyści. Należy pamiętać, że po części plany żywieniowe i ich skuteczność uwarunkowane są naszym podejściem i zawziętością. Nie istnieje złoty środek na odchudzanie czy poprawę samopoczucia. Nawet najlepszy dietetyk nie jest w stanie zmienić Twojego stylu życia jeśli sam nie postanowisz zmian.

Już dziś podejmij decyzje o zmianie swojego życia i dotychczasowych nawyków. Odpowiedz na pytanie czy jesteś gotowy na wprowadzenie zmian? Masz możliwości skorzystać z wizyty stacjonarnej oraz online, dietetyk przeprowadzi szeroki wywiad dietetyczny by usystematyzować Twój sposób odżywiania.

Dobra dieta online powinna być dostosowana do twojej aktywności fizycznej, powinna uwzględniać ewentualny plan treningowy. Przede wszystkim zawierać indywidualny jadłospis.

dietetyk onlinePorady dietetyczne online- hit czy kit?

W tym temacie zdania są podzielone. Coraz częściej spotykamy się jednak z tym, że dietetyk stacjonarny jest alternatywą i więcej wizyt odbywa się w formie online lub w social mediach.
Chcąc rozpocząć dietę szukamy najkorzystniejszych rozwiązań dla siebie.

Pierwsza konsultacja online

Do skorzystania z diety online wymagana jest wstępna konsultacja. W naszej poradni tworzymy jadłospisy poprzedzając to wywiadem żywieniowym. Dzięki temu każda dieta to indywidualna dieta dostosowana do wymagań i potrzeb pacjenta.
Konsultacja przez internet opiera się najczęściej na wypełnieniu formularza zgłoszeniowego widniejącego na stronie poradni dietetycznej. Dodatkowo opisany jest cały przebieg konsultacji

 • Wywiad wstępny
 • Kompleksowa analiza badań i stanu zdrowia
 • Zlecenie rozszerzonych badań
 • Czas trwania do 60 min

Konsultacje stacjonarne

Standardowa wizyta w poradni dietetycznej opiera się na formie wywiadu żywieniowo- zdrowotnego. Dzięki, któremu dietetyk może ustalić strategię planu diety. Może się zdarzyć, że dietetyk zleci dodatkowe badania, których celem jest lepsze zdefiniowanie potrzeb pacjenta. Posiadając pełen komplet informacji dietetyk stworzy dla Ciebie jadłospis dostosowany do aktywności fizycznej i stylu życia.

konsultacje onlineWięc jakie są zalety i wady porad dietetyka online?

Korzyści- konsultacje online

 • Oszczędność czasu
 • Do przeprowadzenia konsultacji wystarczy dostęp do urządzenia
 • Łatwy i stały kontakt przez internet
 • Szybsze ułożenie diety
 • Ceny diety online są znacznie niższe
 • Wizyta nie wymaga skierowania jak w przypadki wizyt refundowanych przez NFZ

Z drugiej strony za wizytą stacjonarną jaką oferuje poradnia dietetyczna stoi:

 • Możliwość bezpośredniego kontaktu i rozmowa w cztery oczy
 • Możliwość dokładnych pomiarów
 • Budowanie zaufania i relacji pacjent- dietetyk

Konsultacje dietetyczne kiedy warto skorzystać z porady dietetyka online?

Nigdy nie mamy pewności czy dietetycy spełnią nasze wymogi i oczekiwania. Na rynku jest mnóstwo specjalistów, którzy są skuteczni w swoim działaniu bez względu na formę przedstawianej wiedzy. Decydując się na korzystanie z usług dietetyka warto zastanowić się co jest naszym głównym celem. Jeśli należysz do grona osób, które nie posiadają żadnych konkretnych założeń sylwetkowych oraz ich stan zdrowia jest prawidłowy to konsultacje online mogą być dobrym rozwiązaniem. Możesz skorzystać z porady żywieniowej lub otrzymać bazę przepisów od dietetyka, które na długi czas zabiją nudę w Twojej kuchni. Dodatkowo otrzymany plan dietetyczny może okazać się pomocny w spożywaniu regularnych posiłków.

Kiedy konsultacja dietetyczna online to zły wybór?

Osobom chcącym uzyskać w szybkim tempie wymarzoną sylwetkę zdecydowanie odradzam pracę z dietetykiem online. Najczęściej ich celem przyświecającym jest tylko i wyłącznie chęć pozbycia się zbędnych kilogramów bez względu na zdrowie i okoliczności. Takie osoby są łatwym kąskiem dla dietetyków online. Szukanie pomocy wśród dietetyków internetowych oferujących „szybkie diety” dające równie szybkie efekty może oczywiście pomóc zrzucić zbędne kilogramy ale chwilowo.

Przeczytaj:
Jak szybko schudłam w zdrowy sposób?

Jak schudnąć z brzucha?- Kompletne wskazówki

Dodatkowo może odchudzać w nieodpowiedzialny sposób powodując słynny efekt jojo. Opinie doświadczonych dietetyków są zgodne w tej kwestii, by wypracować szczupłą sylwetkę i zdrowe nawyki żywieniowe wymagany jest czas oraz powtarzalność. Dieta powinna stanowić styl życia. Korzystanie z nieskutecznych „diet cud” może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia, przepłaceniem i frustracją a zbędne kilogramy wrócą z nadwyżką.

Kiedy dietetyk online się nie sprawdzi?

Będąc na diecie wiele osób ma problemy z pojawiającymi się stanami braku motywacji. W takim przypadku szczególnie ważne jest zbudowanie zaufania i relacja pacjenta z dietetykiem. Szczery i bezpośredni kontakt może być bardzo pomocny. W takim wypadku współpraca dietetykiem online może nie być trafnym i satysfakcjonującym rozwiązaniem.

dietetyk onlineCo jest najbardziej wygodnym rozwiązaniem?

Jeśli masz wątpliwości z jakich ofert dietetyków skorzystać szukaj takich poradni dietetycznych, które oferują ogromną wiedzę przekazywaną w formie internetowej jak i bezpośredniej w kontakcie z pacjentem.

Porady dietetyka online i możliwość samodzielnego przyjścia do tej samej poradni dietetycznej to najlepsze rozwiązanie. Nigdy nie byłem zwolennikiem jednotorowego myślenia. Nie można kategoryzować i kwestionować współpracy online.

Moja oferta skierowana jest zarówno do osób chcących podjąć współpracę online jak i otrzymać konsultacje w wersji stacjonarnej. Kontakt z pacjentem a dietetykiem jest istotną kwestią na drodze do realizacji wyznaczonych celów. Zadbaj o dobre samopoczucie!

dietetyk online