fbpx Skip to main content

Dieta online czy daje gwarancję skuteczności?

Wprawdzie konsekwentne przestrzeganie diety może przynieść zamierzone efekty bez względu na to czy stosujemy dietę online czy dietę otrzymaną od dietetyka. Pisałem o tym w poprzednim artykule dietetyk online czy poradnia dietetyczna?

dieta online Jednak to czy przyniesie efekty jest też zależne od tego na jakiej podstawie dopasujecie dietę, czy będzie ona dostosowana do stanu zdrowia i masy ciała. Istotny jest to by dopasować dietę do swoich upodobań, z pewnością warto zadbać też o wybór dobrej poradni dietetycznej.

Dieta online to nie zawsze indywidualna dieta

Decydują się na wybór diety online należy się liczyć z tym, że otrzymany jadłospis to nie zawsze indywidualny jadłospis. Dedykowany dla nas i skutecznie dostosowany do możliwości organizmu, trybu życia, aktywności fizycznej czy preferencji smakowych. Obecnie plan żywieniowy może rozpisać każda osoba nie będąca specjalistą w dziedzinie dietetyki. Z tego powodu warto sprawdzać usługi, ponieważ nie każda oferta skierowana jest do klientów uwzględniając indywidualna dieta.

dieta online

Czym wyróżnia się dobra dieta online?

Chcąc uzyskać wymarzoną sylwetkę lub poprawić swój stan zdrowia powinniśmy wprowadzać zdrowe nawyki żywieniowe. Dobra dieta online to przede wszystkim zdrowa dieta zawierająca posiłki proste, składające się z produktów ogólnodostępnych. Lista zakupów nie powinna być zbyt długa. Ważne, żeby Tobie odpowiadał posiłek zaproponowany przez dietetyka lub zawierał różnorodne wymienniki. Otrzymana dieta online powinna zawierać potrawy które lubisz i przyrządzenie ich nie sprawia Ci trudności.

dobra dieta online

Sprawdź moją ofertę umów się na wizytę !

Z usług jakiego dietetyka korzystać?

Zanim zdecydujemy się na nowy jadłospis od polecanego dietetyka warto sprawdzić poszczególne kryteria, które umożliwią nam uzyskanie pożądanych efektów. Dobry dietetyk to taki, który stworzy plan dietetyczny dostosowany do Twoich potrzeb.
Dobra dieta online powinna być sporządzona przez specjalistę, który:

 • posiada odpowiednią wiedzę w zakresie dietetyki
 • dokonuje analizy online, przeprowadza ankietę żywieniową dotyczącą zdrowia, stylu życia,
 • zleca badania kontrolne, których wykonanie jest wymagane by ustalić jadłospis w diecie
 • zadaje pytania dotyczące wieku pacjenta, masy ciała, tempa przemiany materii
 • tworząc plan dietetyczny uwzględnia preferencje smakowe
 • tworzy jadłospis z podziałem na poszczególne posiłki
 • określa czas diety z gwarancją stałego kontaktu

Diety online zdrowe odżywianie dla zabieganych

Jesteś w ciągłym biegu? Nie jesz regularnych posiłków, w swojej kuchni najczęściej przyrządzasz kanapki, a dodatkowo Twoim celem jest zrzucić nadprogramowe kilogramy? Dieta online może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli zdrowe odżywianie nie jest Ci obce, masz w ciągu dnia aktywność fizyczną, a jedyny problem stanowi brak systematyki i pomysłów na komponowanie posiłków. Dietetyk online może Ci w tym pomóc. Jadłospis online może być sporym ułatwieniem w codzienny funkcjonowaniu. Dodatkowo możesz otrzymać od niego listę zakupów, która ułatwi prowadzenie diety. Z jego pomocą wykonasz ulubione potrawy w zdrowszych wersjach.

dieta onlineJadłospisy o ogólnej kaloryczności diety- czy warto?

Wiele osób potrzebuje porad i zaleceń od dietetyka ale wiele z nich nie lubi narzucanych odgórni restrykcji względem diety. Dla takich osób świetnie sprawdzi się jadłospis, który będzie uwzględniać masę ciała, sprawi, że poczują się lepiej ale nie będzie wymagał ciągłej kontroli kaloryki. Często brak liczenia kalorii daje komfort psychiczny. Układ posiłków o odpowiednich proporcjach może przynieść równie satysfakcjonujące efekty, poprawić samopoczucie i stan zdrowia. Dieta online bazująca na ogólnej kaloryce dedykowana jest dla osób:

 • nieukierunkowanych dietetycznie chcących nauczyć się jeść smacznie i odżywczo
 • chcących zadbać o dobre samopoczucie
 • planujących zadbać o zdrowie i masę ciała
 • uprawiających umiarkowany wysiłek aerobowy

Takie osoby na pewno nie zaznają braku efektów diety, zauważą znaczną poprawę w regularności spożywania posiłków, a także przy okazji mogą pozbyć się zbędnych kilogramów.

dobra dieta onlinePrzeczytaj też:
Jak szybko schudłam w zdrowy sposób?
Jak schudnąć z brzucha?- Kompletne
Dieta ketogenna- efekty
Piramida zdrowia- co warto wiedzieć?