fbpx Skip to main content
Stosowanie ziół w diecie wraca do łask i staje się coraz bardziej popularne. Jakimi ziołami warto się wspomagać i czy przyjmowanie odpowiednich ziół to sposób na skuteczne odchudzanie?

zioła odchudzająceCzy same zioła odchudzające wystarczą?

Czy wierzyć w cudowne właściwości odchudzające ziół? Gdyby tak było, zapewne na świecie zmniejszył by się odsetek osób z nadwagą i otyłością w błyskawicznym tempie.
Przede wszystkim redukcję masy ciała powoduje stosowanie:

  • zbilansowanego żywienia w postaci indywidualnej diety,
  • deficyt kaloryczny
  • aktywność fizyczna, która przyspieszy spalanie tłuszczu.

Zioła pomagają nam w procesie chudnięcia, jednak same w sobie nie sprawiają, że schudniesz. Choćbyś stosował je nawet w dużej ilości.

Tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych i stosowanie zbilansowanego planu dietetycznego sprawi, że schudniesz, a odpowiednia mieszanka ziołowa może się do tego przyczynić.

Przeczytaj więcej: Jak szybko schudłam w zdrowy sposób?

Jak działają zioła odchudzające?

Działanie ziół jest bardzo szerokie, niektóre zioła zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, co stymuluje trawienie i procesy trawienia w konsekwencji przyspieszając pracę metabolizmu. Zawarte w nich składniki mają realny wpływ na oczyszczanie organizmu ze szkodliwych oraz zbędnych substancji co jest bardzo istotne w procesie odchudzania.

Odpowiednie mieszanki ziół wpływają korzystnie na organizm jednak wyraźnie zaznaczam, że zioła same w sobie nie wpływają na odchudzanie. W połączeniu z innymi elementami diety odchudzającej mogą wykazać się skutecznością i być  pomocne w utracie zbędnych kilogramów.

Czy herbaty wspomagające odchudzanie są skuteczne?

Do diety redukcyjnej, aktywności fizycznej suplementów wspomagających odchudzanie warto włączyć herbatki. Jednak nie należy zapominać, że same w sobie nie powodują redukcji masy ciała. Herbaty ziołowe wykazują działanie moczopędne dlatego powinno się uważać, aby nie odwodnić organizmu. Herbata ziołowa korzystnie wpływa na organizm, przyspiesza przemianę materii, oraz zwiększa termogenezę organizmu. Herbaty ziołowe w swoim składzie zawierają mateinę i teinę, które swoim działaniem są podobne do kofeiny.
Herbatki na odchudzanie to cenne źródło witamin z grupy B, antyoksydantów oraz związków mineralnych. Dodatkowo napary herbaciane są napojami niskokalorycznymi co może sprzyjać redukcję tkanki tłuszczowej. Jednak nie zapominajmy, że to tylko napar ziołowy i samo wypijanie kilku herbat dziennie nie sprawi, że nastąpi w organizmie spalanie tłuszczu.

zioła odchudzająceStosowanie tych zioł poprawia trawieni

Morwa biała– zawarte w niej alkaloidy skutecznie obniżają poziom cukru i insuliny we krwi, które w dużej mierze odpowiadają za prawidłową pracę metabolizmu. Morwa należy do grupy ziół, które mogą hamować apetyt na słodkie produkty.

Yerba mate– to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, zawiera w sobie mateinę. Dzięki, której wykazuje działanie lipolityczne. Może zwiększać uczucie sytości i przyspieszać przemianę materii.

Zielona herbata– jej działanie wpływa korzystnie na układ krążenia, znaczeni przyspiesza metabolizm i posiada właściwości wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej.

Zioła wspomagające przemianę materii i przyspieszające spalanie tłuszczu

Warto mieć zioła i przyprawy w swojej kuchni to tanie i łatwo dostępne produkty. Doskonale urozmaicą Twoją dietę odchudzająca. Szczególnie polecam świeże mieszanki ziół i przypraw. Stosowanie diety odchudzającej w oparciu o: chili, imbir, kurkumę, pieprz cayenne, kmin rzymski czy kolendrę wspomoże przemianę materii oraz pracę wątroby. Ostre przyprawy zawierają aktywny składnik – kapsaicynę, która ma wpływ na termogeneze organizmu, w konsekwencji pobudzając metabolizm do pracy i spalania tkanki tłuszczowej.

zioła odchudzającePrzeczytaj też:Jak schudnąć z brzucha?- Kompletne wskazówki

Najlepsze zioła wspomagające odchudzanie

Babka płesznik i babka jajowata – są to formy błonnika, których działanie wspiera odchudzanie, reguluje proces trawienia, powoduje większą sytość. Nasiona babki płesznik poprawiają przemianę materii zwiększając perystaltykę  jelit. Działa również osłonowo na układ pokarmowy. Stosują dieta ziołowa nie należy zapominać o odpowiednim nawodnieniu. W przypadku babki płesznik jest obowiązkowe wypijać minimum 2,5 litra wody dziennie.

Lub­czyk – listki lubczyku świeże lub w formie przyprawy stosowane na nadmierną fermentację jelitową wykazują pozytywny wpływ, minimalizują wzdęcia i niestrawność co przekłada się na lepszy metabolizm.

Cynamon i kardamon-przyczyniają się do obniżenia poziomu cukru we krwi, wspierają szybsze spalanie tkanki tłuszczowe, wpływa na zahamowanie apetytu, są źródłem cennych przeciwutleniaczy.

Imbir– posiada właściwości rozgrzewające, podobnie jak chilli i pieprz cayenne, już niewielka ilość imbiru może spowodować wydzielanie soków trawiennych i usprawnienie procesu trawienia. Co ułatwia spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej.

zioła na odchudzaniePrzeczytaj też:

Układanie diety- jak zaplanować?

Suplementy na odchudzanie

Koktajle odchudzające- przepisy